fbpx

O Stowarzyszeniu

Orły Zduńska Wola to stowarzyszenie kultury fizycznej działające na podstawie ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej oraz ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach.

Stowarzyszenie Orły Zduńska Wola (skrót. OZW) powstało z porozumienia pomiędzy przedstawicielami zduńskowolskich klubów piłki nożnej. W akcie założycielskim uczestniczyły osoby zarządzające na codzień 3 lokalnymi klubami:

MKS Zduńska Wola, MGUKS Pogoń Zduńska Wola oraz Diament Zduńska Wola.

Każdy z klubów ma swojego reprezentanta w zarządzie stowarzyszenia. Koordynatorem projektu jest Tomasz Ziółkowski.

Jako stowarzyszenie jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi klubami z regionu.

Nadrzędną ideą projektu była chęć połączenia sił pomiędzy lokalnymi działaczami sportowymi, aby stworzyć możliwie najlepsze warunki rozwoju sportowego dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników z naszego regionu. 

Celem jest, aby najlepiej rokujący chłopcy z klubów w wieku 11 lat trenowali w strukturach organizacyjnych OZW, by wspólnie tworzyli drużynę i w barwach OZW wystartowali w rozgrywkach ligowych w kategorii Młodzik D2.

Młodzik D2 to pierwsza kategoria wiekowa, w której wynik meczu zaczyna mieć większe znaczenie. Dzieje się tak ponieważ pierwsze 2 drużyny w tabeli awansują na koniec sezonu odpowiednio do I i II Ligi Wojewódzkiej. Jeśli chcemy zatrzymać w Zduńskiej Woli nasze talenty jak najdłużej to lokalne drużyny muszą grać na możliwie najwyższym poziomie rozgrywkowym (na szczeblu wojewódzkim lub makroregionalnym) w kategoriach Młodzik D1, Trampkarz C2 i C1, Junior B2 i B1, Junior A2 i A1.

Będzie to możliwe do osiągnięcia (choć nie ma tutaj mowy o żadnej gwarancji) tylko wówczas gdy “Najlepsi będą trenować i grać na codzień z Najlepszymi”.